Шановні відвідувачі! Ми раді вітати вас на сайті міста Підволочиськ!

Підволочиськ — стародавнє містечко, перша згадка про яке датована 1463 роком. У нестримному потоці важливих і дріб’язкових подій швидко минали роки і сторіччя, у вічність відходили страшні воєнні трагедії, зазнавали безслідної руїни рукотворні споруди, невпізнанно змінилося обличчя населеного пункту.

Сьогодні він відроджується, живучи по принципах об’єднання і творення, прагнучи вирішувати головні завдання свого стратегічного плану. Він невпинно міняється. І в єдиній та неповторній суті стародавнього і сучасного Підволочиська з’являється все більше нових граней.

Автор та власник сайту:
Кіндрат Дмитро Юрійович
Пошта:
Skype: Dmytro.Kindrat
Телефон: +38 (096) 101 29 65

 

Про сайт
  • Неофіційний

    Сайт містечка Підволочиськ

Сайт на реставрації.

Тимчасово можуть не працювати або некоректно відображатися сторінки.

Чому владі заважає радіо? Друк e-mail
(9 Votes)
Архів новин Середа, 11 листопада 2009
Автор МаКарошКа   
Будь-яка влада, якою б доброю і всенародною вона себе не називала, намагається маніпулювати людьми. Тільки так вона зможе якнайдовше і з якнайбільшою вигодою для себе протриматися біля владного керма. Легше це зробити, коли люди мало поінформовані, гірше розбираються в питаннях, якими оперує влада, а останній це тільки на руку. Людям хочуть закрити очі та вуха й показувати і розказувати лише те, що комусь вигідно. Адже загальновідомо, що постійний вплив на підсвідомість рано чи пізно дасть свої результати.

Цього разу на горло наступили Підволочиському районному проводовому радіо, загнавши його в глухий кут і залишивши наодинці з проблемами. Почалося це не вчора, а триває вже кілька років. Складається враження, що хтось свідомо придушує незалежне радіомовлення, причому поступово і так тихо, що всі навколо починають до цього звикати і миритися з думкою: його взагалі не потрібно. Чиясь недбалість або злий умисел зробили проводове радіо нерентабельним і недоброякісним, а подекуди й взагалі недоступним через погані радіолінії.

Нашій владі, мабуть, треба було б дати Шнобелівську премію за вміння обдурювати. Однією рукою вона дає, іншою — забирає. Як саме? 26 грудня 2008 року районному радіо було виділено з бюджету 23 тисячі гривень на погашення заборгованості із заробітної платні. Ці гроші відразу зробили редакцію прибутковою, через що з виділеної суми стягнули майже шість тисяч гривень податку. Хоча насправді радіомовлення вже давно не бачить чистого прибутку. Радіолінії доволі часто зазнають пошкоджень, і їх своєчасно не ремонтують. Після реконструкції радіоліній РЕМом у населених пунктах на вулицях та в багатоповерхових будинках проводове радіомовлення невпинно знищується. Все менше людей користується послугами проводового радіо, замовляє оголошення та музичні вітання, що аж ніяк не сприяє прибутковості.

Кажуть, стукайте — відчинять. Сподіваючись на це, редакція районного радіомовлення надіслала відкритий лист голові Підволочиської районної ради з проханням виділити 35 тисяч гривень. На що вельмишановні представники влади через чи то надмірну зайнятість, чи то байдужість так і не змогли відповісти, не кажучи вже про намагання вирішити чи хоча б посприяти вирішенню важливого питання. Навіть більше: розподіляючи кошти на засоби масової інформації, відповідно до повідомлення в газеті «Гомін волі», районна влада залишила радіомовлення «з носом». Частину грошей отримала районна газета, кругленька сума перепала на видання «Книги пам’яті, ІІ том» (книговидання і засоби масової інформації — різні речі, не можна фінансувати одне за рахунок іншого!) Районне ж радіо, яке є засобом масової інформації, не отримало нічого. Звідки ж йому тепер брати гроші для виплати зарплати? Радіомовлення в значно гіршому фінансовому становищі, ніж, скажімо, та ж районна газета, яку змушують передплачувати чи не на кожному державному підприємстві і в установі.

Парадоксальна ситуація складається і з технічним забезпеченням проводового радіомовлення в районі. В деяких селах, таких як Рожиськ, його немає взагалі. Однак в офіційній відповіді від ВАТ «Укртелеком», отриманій на звернення депутата Тернопільської обласної ради від ВО «Свобода» Романа Навроцького, сказано, що проблем із радіомовленням у районі немає. А якщо і є, то так, як у селі Іванівка, їх розв’яжуть упродовж місяця. А, наприклад, у Турівці є аж 28 радіоточок на все село, але оскільки скарг не надходило, значить, і там все добре. Хоча на моїй зустрічі із жителями села, що відбулась 4 жовтня, це питання порушувалось, і виявилось, що не все так добре, як на офіційних паперах чиновників. Просто скарг ніхто не приймає, створюючи ряд штучних перепон для скаржників. Ну, правильно, кому ж хочеться премію втрачати через якісь дроти?

Наскільки мені відомо, місцева влада має намір реорганізувати районне радіомовлення, або перевести його у ФМ-діапазон, або приєднати до газети, звільнивши частину працівників редакції радіо. Особисто я з певних причин не вважаю жодне з цих рішень правильним. 

Як відомо, проводове радіо стало таким популярним свого часу саме завдяки його доступності — при реформуванні його у ФМ-діапазон кожному слухачеві доведеться додатково купувати ФМ-приймач, що не завжди по кишені сільському жителеві. Об’єднання з газетою, швидше за все, буде першим кроком до знищення радіомовлення як такого, адже радіо — специфічна структура, яка значно відрізняється від преси і способом поширення інформації, і технічним забезпеченням. А саме на проводове радіомовлення покладається обов’язок масового й оперативного попередження населення у випадку виникнення надзвичайних ситуацій. Наприклад, при аварії на залізниці, схожій до тієї, що трапилася біля станції Ожидів на Львівщині позаминулого року. Я вже не кажу про те, що в разі втягнення України у війну без проводового радіо ми про неї дізнаємось аж після її закінчення.

Якщо десь загоряється зірка, значить, комусь це потрібно. Якщо хтось виживає за рахунок іншого — комусь це може бути вигідно. А наразі районне радіомовлення залишене напризволяще зі своїми непосильними проблемами та заборгованістю із заробітної плати, яка на 1 жовтня 2009 року становила 32971 гривню.

А поки що посилаючись на вже згаданий лист від «Укртелекому», в якому йдеться, що в разі виявлення несправностей вони будуть негайно ліквідовані, прошу всіх, у кого не працює радіоточка, але вони б хотіли-таки знати, що робиться за межами рідного села, письмово звертатися до ВАТ «Укртелеком», а копію звернення адресувати на ім’я депутатів Тернопільської обласної ради від ВО «Свобода» Володимира Бобка чи Романа Навроцького.

Володимир БОБКО,
депутат Тернопільської обласної ради від ВО «Свобода».

«Вільне життя плюс», №91 (15099) від 11.11.2009 р.
2007–2013
Сайт містечка Підволочиськ
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать сайту містечка Підволочиськ (їх авторам) та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
Публікації авторів можуть не співпадати з думкою редакції cайту містечка Підволочиськ.
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.