Шановні відвідувачі! Ми раді вітати вас на сайті міста Підволочиськ!

Підволочиськ — стародавнє містечко, перша згадка про яке датована 1463 роком. У нестримному потоці важливих і дріб’язкових подій швидко минали роки і сторіччя, у вічність відходили страшні воєнні трагедії, зазнавали безслідної руїни рукотворні споруди, невпізнанно змінилося обличчя населеного пункту.

Сьогодні він відроджується, живучи по принципах об’єднання і творення, прагнучи вирішувати головні завдання свого стратегічного плану. Він невпинно міняється. І в єдиній та неповторній суті стародавнього і сучасного Підволочиська з’являється все більше нових граней.

Автор та власник сайту:
Кіндрат Дмитро Юрійович
Пошта:
Skype: Dmytro.Kindrat
Телефон: +38 (096) 101 29 65

 

Про сайт
  • Неофіційний

    Сайт містечка Підволочиськ

Сайт на реставрації.

Тимчасово можуть не працювати або некоректно відображатися сторінки.

Подарували два дні щастя для дитини-сироти Друк e-mail
(5 Votes)
Архів новин Четвер, 20 травня 2010
Автор Дмитро Юрійович   

Звіт по двохденній екскурсійно-розважальній програмі «СВЯТО ДЛЯ ДИТИНИ-СИРОТИ!»

Подарували два дні щастя для дитини-сироти Дитина – найцінніший скарб. Пройде не одне тисячоліття, поки людство зрозуміє цю істину на Землі. Згідно Декларацій Прав дитини, прийнятої в 1959 році Генеральною Асамблеєю Організацій Об'єднаних Націй, дитина має право на ім'я та громадянство, право користуватися всіма благами соціального забезпечення. Дитина має бути захищена від усіх форм жорстокості та експлуатації. Діти мусять виховуватися у дусі взаєморозуміння, дружби, миру, а обов'язок людства – надати дітям усе найкраще, гарантувати використання їхніх здібностей на благо суспільства.

Свято дітей відзначається 1 червня – це перший день веселого літа й закінчення школи з переходом до старшого класу. А на передодні цього дня члени й волонтери громадсько-молодіжної організації «БРАТЕРСТВО СИРІТ» (президент, керівник екскурсійно-розважальної програми – Володимир Мазур) організували двохденну екскурсійно-розважальну програму «Свято для дитини-сироти!». В минулому 2009 році святкову розважально-екскурсійну програму «Діти-сироти – за щитом закону!» організовували лише на один день і тільки для двох інтернатних закладів з Тернопільщини, де було охоплено 45 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування з Коропецької і Бережанської шкіл-інтернатів.

Сьогодні програма реалізовувалася на Тернопільщині 15-16 травня 2010 року для 74 дітей-вихованців із Коропецького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою, Бережанської обласної комунальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання, Грималівської обласної комунальної санаторної школи-інтернат для дітей із захворюваннями органів травлення і Новосільської обласної комунальної спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів. Забезпечення паливно-мастильними матеріалами під час 2-ох денної програми організували ТОВ «Аскор-Україна» (генеральний директор Сословська Мирослава Дмитрівна) та БФ «Майбутнє Сиріт».

В програмі першого дня було і катання на теплоході по Тернопільському ставі від КП «Тернопільелектротранс», організований мером міста Тернополя Романом Заставним, і пізнавально-історичні екскурсії до краєзнавчого музею (директор Костюк Степан Володимирович), і перегляд кінокомедії «Моя жахлива няня – 2» в кінотеатрі сімейного відпочинку «Перемога» (директор Мосула Анатолій Вікторович), виїзд на екскурсію до Національного заповідника «Замки Тернопілля» в м.Збаражі (директор Маціпура Анатолій Вікторович за сприянням начальника головного управління з питань туризму, сім’ї, молоді та спорту Тернопільської облдержадміністрації Гульовського Володимира Орестовича). На кінець першого дня програми для всіх дітей ГРК «Алігатор» (директор Борисов Валерій Олександрович) організували безоплатний двохгодинний відпочинок у водних місцях в аквапарку «Лімпопо».

Також діти мали змогу вперше відпочити, ночувати й снідати в готельних комплексах міста Тернополя. А саме: 40 осіб прийняв готель «Галичина» (голова Правління ВАТ «Готель «Тернопіль» - Головко Станіслав Миколайович), по 15 осіб в готелях «Монако» (директор Дерен Роман Миколайович) і «Рута-тур» (директор Зайло Ярослав Іванович), по 8 осіб в готелях «Алігатор» і «Юхнович» (власник Юхнович Оксана Віталіївна).

Другий день програми був відкоректований через погодні дощові умови та розпочався із відвідування ТРЦ «Подоляни» та екскурсій біля фабрики меблів «Нова», потім екскурсії по місту Тернополю від Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (директор Гудима Роман Романович), тролейбусні подорожі від КП «Тернопільелектротранс», організовані за підтримки Тернопільської міської ради і екскурсоводів, по запрошеннях від ПК «Березіль» ім.Л.Курбаса (директор, заслужений діяч мистецтв України Миханчук Сергій Степанович) відвідування гала-концерту переможців та гостей міжнародного фестивалю-конкурсу дитячого та юнацького пісенного мистецтва «Кришталевий жайвір», присвячений 470-річчю м.Тернополя. По завершенню програми кожна дитина отримала тверді та м’які іграшки від обласного благодійного фонду «Майбутнє сиріт» (голова Назаренко Андрій Григорович) та на кожний із 4-ох інтернатних закладів було передано різні випуски розвивально-пізнавальні журнали для наймолодших «Ангелятко» та частину іграшок.

Враження дітей від двох днів є досить позитивними та повчальними. Діти відчули, що про них піклуються. Вихованці з с.Нового Села говорили, що будуть поводитися чемно, щоб заслужити на поїздку в наступному році. Діти з м.Бережан мали намір в неділю, 16 травня, покататися в ТРЦ «Подоляни» на льодовому центрі «Ескімос», але побачили лише ремонтні роботи та розморожений каток. Для дітей із смт.Гримайлів і Коропець запам’яталося поїздки до м.Збаража – стрільба з лука й арбалета, бігання по казематах та казковий відпочинок в Аквапарку «Лімпопо», де були катання з чотирьох гірок, плавання в басейнах, ігри з м’ячами на воді, відвідування сауни. Всім дітям сподобалися номери в готелях, де вони відпочивали, також діти мали змогу поселятися за власним бажанням хто з ким хоче. Найбільше для коропецьких вихованців запам’ятався РЦ «Марципан» і ресторан «День і Ніч», а також в барі «Ніка» пригостили їх домашніми пельменями (тарілки всі були порожніми). В ТОВ «Кафе «Стара піцерія» (директор Шинке Марія Маколаївна), яке виступає неодноразовим спонсором, на власний розсуд кожна дитина замовляла різноманітні соки. Харчування відбувалося у 25 закладах громадського харчування м.Тернополі й м.Збаража за наперед погодженими та складеними меню. Після відпочинку в Аквапарку, де всі діти згідні були б провести цілу ніч, кожна дитини отримала пакет із сухим пайком. Надіємося, що дані подорожі те екскурсії для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування стануть традиційними, а в майбутньому можна було б і відвідувати дальші місця.

Подарували два дні щастя для дитини-сироти

За словами дітей і вихователів з інтернатів – це вперше така організована двохденна програма, інші заходи, до яких їх залучають – це просто якась одноразова поїздка на турнір або на перегляд фільму, або виїзд в театр чи на концерт. Несподіванкою та своєчасною допомогою для всіх дітей стало вручення іграшок від голови благодійного фонду «Майбутнє сиріт», який завжди підтримує, у тісній співпраці, всі ініціативи Організації «Братерство Сиріт». За словами керівників-вихователів груп протягом 17-19 травня діти охоче діляться враженнями з іншими дітьми, розказують вихователям та педагогічним колективам (від дітей лише мова про ці два казкові незабутні дні). Враховуючи потребу в наданні посильної допомоги до даної двохденної програми охоче приєдналися заклади громадського харчування, щоб пригостити смачними сніданками, обідами, вечерями й солодощами із м.Тернополя: ТОВ «Кафе «Стара піцерія», ТОВ «Зустріч» у Пиріжковій Хаті», культурно-мистецьке об’єднання «Коза», «Наша кухня», «Ретро», «Тернове поле», «Зоряний ключик», «Марципан», «День і Ніч», «Олеся», «Сьоме Небо», «Водограй», «Теко», «Ніка», «Хутір», «Каштан», літня площадка від ресторану «Тернопіль» та м.Збаража: «Асторія», «Витрибеньки», «Княжий Град», «Медобори» від Збаразького РайСТ і піцерія «Вікторія». Головне, що всі заклади, які були задіяними в минулому 2009 році під час вищезгаданої одноденної екскурсійно-розважальної програми не відказалися знову гостинно прийняти дітей у 201о році.

Щире спасибі людям доброї волі за підвищену увагу до дітей-сиріт та дітей, залишених батьківського піклування Тернопільської області, які мали чудову нагоду відпочити протягом двох днів. Саме від того, якими стануть діти, залежить майбутнє світу, кожної країни, кожного з нас. До акції долучилися волонтери – керівники 6-ти груп: Валерія і Володимир Рабінчуки, Ірина і Андрій Маліченки, Володимири Яворський і Мазур, а також фотооператор, автор і координатор проекту «Жнибороди-Бучаччина-Тернопілля» Микола Василечко та лікар-педіатр Данило Гузенко. Від всіх 4 закладів-інтернатів були водії – Володимир Кіндрат, Ігор Ковальський, Микола Лошній, Ярослав Радзіх та вихователі – Михайло Грабовський, Наталія Лиса, Галина Дмитрів, Надія Чорнобров, Марія Гевко, Романна Вишиванюк.

Загалом дана програма несе повністю благодійний характер і оцінюється у розмірі 45 тис. гривень матеріальної та фінансової допомоги. Окрім вищезгаданих установ – організацій – власників, до організації та забезпечення витрат долучилися й інші спонсори та меценати: родини Вишневських і Пташник, Тернопільська обласна дирекція АТ «Райффайзен Банк Аваль» (директор Стельмах Микола Максимович), ТОВ «Простір», ТФ АТ «УПСК», ТОВ «Технотерн Плюс», фіз.особа Королик Андрій Богданович, ТОВ «Скіфія» із м.Збаража, Тернопільська філія СК «Універсальна» (директор Вітюк Лариса Іванівна), ресторани «Володар» (власник Кльоц Василь Михайлович) і «Едем» (ПП Стефанишин Людмила Петрівна), ковбасний цех від родини Стецик, фірми «Технохолод» (ПП Льодковикий Олександр Юрійович) і «Тер-Пінгвін» (Оксана Попович).

До даної програми було залучено й волонтерів: студентів з Тернопільського Національного Педагогічного університету імені В.Гнатюка - Наталя Гуйда, Ірина Ловчук, Ольга Слободюк, Галина Шпарук та членів Організації. Колективи від громадсько-молодіжної організації «БРАТЕРСТВО СИРІТ» та Тернопільського обласного благодійного фонду «МАЙБУТНЄ СИРІТ», від 4 шкіл-інтернатів Тернопільської області висловлюють всім меценатам, спонсорам і добродіям щиру подяку за проявлену турботу про 74 вихованців із Коропецького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою, Бережанської обласної комунальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання, Грималівської обласної комунальної санаторної школи-інтернат для дітей із захворюваннями органів травлення і Новосільської обласної комунальної спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів та за те, що зуміли сповнити дитячі душі радістю і незабутнім щастям з нагоди Міжнародного дня захисту дітей у 2010 році.

Приємно усвідомлювати, що наші діти не самотні у цьому світі, що поряд з ними є люди, які зігрівають теплом та ласкою. Ми щасливі з того, що двохденна екскурсійно-розважальна програма «СВЯТО ДЛЯ ДИТИНИ-СИРОТИ!», яка відбулася 15-16 травня 2010 року, назавжди запам’ятається у дитячих серцях та буде служити їм позитивним прикладом у майбутньому, а Ваші щирі благодійні наміри – це дар кожній незахищеній дитині. То ж бажаємо всім, хто приєднався до цікавої програми, щоб і надалі зуміли зберегти доброту й щедрість для сирітських сердець.

Нехай життя здається добрим дивом
І плідні будуть справи та шляхи,
Нехай живеться легко й щасливо,
Благословенні будьте Богом та людьми!

2007–2013
Сайт містечка Підволочиськ
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать сайту містечка Підволочиськ (їх авторам) та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
Публікації авторів можуть не співпадати з думкою редакції cайту містечка Підволочиськ.
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.