Шановні відвідувачі! Ми раді вітати вас на сайті міста Підволочиськ!

Підволочиськ — стародавнє містечко, перша згадка про яке датована 1463 роком. У нестримному потоці важливих і дріб’язкових подій швидко минали роки і сторіччя, у вічність відходили страшні воєнні трагедії, зазнавали безслідної руїни рукотворні споруди, невпізнанно змінилося обличчя населеного пункту.

Сьогодні він відроджується, живучи по принципах об’єднання і творення, прагнучи вирішувати головні завдання свого стратегічного плану. Він невпинно міняється. І в єдиній та неповторній суті стародавнього і сучасного Підволочиська з’являється все більше нових граней.

Автор та власник сайту:
Кіндрат Дмитро Юрійович
Пошта:
Skype: Dmytro.Kindrat
Телефон: +38 (096) 101 29 65

 

Про сайт
  • Неофіційний

    Сайт містечка Підволочиськ

Сайт на реставрації.

Тимчасово можуть не працювати або некоректно відображатися сторінки.

День Незалежності Друк e-mail
(9 Votes)
Архів новин Понеділок, 30 серпня 2010
Автор Анна ЗОЛОТНЮК   
Наїстися смачнющих домашніх страв, наслухатися пісень, подивитися, як парашутисти спускаються з неба разом із українським прапором… Ні, всього, що відбувалося на Святі Незалежності в Підволочиську, не передати.

Почати, мабуть, варто з того, що у світлий та спекотний день на стадіоні зібралися представники всіх сільських та селищних рад району. Це вже багатообіцяюче. Вони приїхали не просто так, а на інших подивитися та й себе показати. Показати кожній такій делегації було що. «Важкою артилерією» виступили господині. Мабуть, не було жодного стенду, де б жінки не представили своїх умінь. Чого тут тільки не було — різноманітні вареники, пироги всіх видів та підвидів, пампушки… Наприклад, Дарія Солтис із Мислової привезла свій фірмовий коровай. Пече цей традиційний український весільний хліб уже понад п’ятнадцять років. Цього разу прикрасила пшеничними колосками. Вдався він на славу — високий та пишний, так і манив до себе.

Тих, хто не піддався на наступ смакоти для шлунка, підкорили ласощами для душі. Чарували вишиванки, картини, вироби з бісеру. Качанівка представила творіння місцевої майстрині Надії Козловської. Жінка каже, що її сорочки, картини, плаття — не комерційні: сідає за них, коли хоче відпочити або зробити гарний подарунок близьким. Привезли качанівці із собою і місцевих співаків. Хор об’єднує дванадцять жінок, які заливаються солов’ями на всіх святкуваннях.

А ось — експозиція Староміщини. Виконуюча обов’язки сільського голови Любов Мельник не без гордості розповідає, що її село древніше за Підволочиськ, і коли завітати до них на гостини, то можна багато чого цікавого побачити — і старовинну архітектуру, і роботи місцевих майстрів. Деякі з них привезли. Звертали на себе увагу ткані килими, картини, роботи з бісеру…

Ніхто не пройшов мимо голосистих мислівчанок, щоби не зупинитися та не заслухатися. Чарували енергетикою, відкритістю і, звісно, голосами, а ще й неабияким почуттям гумору, бо співали гостреньких пісеньок. Директор місцевого будинку культури і організатор співальностей Світлана Пелих каже, що хорові вже двадцять п’ять років. Питаю, що ж люблять виконувати найдужче. «А що, заспіваймо?» — питає пані Світлана, і вже лунає «Ой, на горі циган стояв». Виявляється, співають як жартівливих, так і тужливих народних пісень. Шиє костюми жінкам Зіновія Суль. А це заняття не з простих. «За тиждень такого не зробиш — треба багато часу», — говорить майстриня, але, незважаючи на труднощі, працю не полишає, бо вона того варта. Співати у Мисловій люблять. Послухати хор завжди збирається чимало людей та ще й підспівати не соромляться.

Усі учасники святкування репрезентували щось цікаве. Наприклад, відтворив господу чи хату, а хтось і городину «посадив».

Одне слово, подивували святом у Підволочиську всіх.

— Такого Дня Незалежності ми ще не влаштовували, — каже заступник голови райдержадміністрації Мар’яна Мельник. — У цей день до нас завітали гості з усіх тридцяти шести населених пунктів району. Вони показали свої експозиції. Багато хто також привіз аматорські колективи. Цікавинками свята стали стрибки львівських парашутистів із прапорами, показові виступи спортсменів, концерт ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля». А ще з Тернополя ми привезли трьохсотметровий прапор. Тож кожен міг доторкнутися до нього. Ініціатором саме такого формату святкування став голова Підволочиської райдержадміністрації Валентин Хоптян.

2007–2013
Сайт містечка Підволочиськ
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать сайту містечка Підволочиськ (їх авторам) та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
Публікації авторів можуть не співпадати з думкою редакції cайту містечка Підволочиськ.
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.