Шановні відвідувачі! Ми раді вітати вас на сайті міста Підволочиськ!

Підволочиськ — стародавнє містечко, перша згадка про яке датована 1463 роком. У нестримному потоці важливих і дріб’язкових подій швидко минали роки і сторіччя, у вічність відходили страшні воєнні трагедії, зазнавали безслідної руїни рукотворні споруди, невпізнанно змінилося обличчя населеного пункту.

Сьогодні він відроджується, живучи по принципах об’єднання і творення, прагнучи вирішувати головні завдання свого стратегічного плану. Він невпинно міняється. І в єдиній та неповторній суті стародавнього і сучасного Підволочиська з’являється все більше нових граней.

Автор та власник сайту:
Кіндрат Дмитро Юрійович
Пошта:
Skype: Dmytro.Kindrat
Телефон: +38 (096) 101 29 65

 

Про сайт
  • Неофіційний

    Сайт містечка Підволочиськ

Сайт на реставрації.

Тимчасово можуть не працювати або некоректно відображатися сторінки.

“Коло Мареноньки ходили дівоньки...” Друк e-mail
(1 Проголосувало)
«Гомін Волі» Четвер, 12 липня 2012
Автор Від всіх жителів села Голотки — Марія Мирославівна Мартинюк та Олександра Яківна Лень   

“Коло Мареноньки ходили дівоньки, стороною дощик іде...” — таким заспівом розпочали свято Івана Купала в Голотках Христинка та Іринка Кавецькі. Традиція проводити цей гарний народний обряд повернулася в наше село три роки тому. Ось і на цей раз в пообідню пору все село зійшлося біля кринички на кутку, який в селі називають “біля Зубка”. З такої нагоди, як це прийнято в народі на купальське дійство, зробили різку — заквітчали квітами і стрічками живе деревце. Найменші водили “Подоляночку” та “Посадила грушечку”. Дівчата й хлопці відтворили побутову сценку — батьки дають дочці благословення на шлюб. Зачаровано слухали молодого соліста Андрія Рипулу. Естафету святкового дійства перехопили учасники нашого сільського хору: Богдана Богданівна Шпікула, Володимира Петрівна Паславська, Ганна Теодорівна Зубко, Євстахія Григорівна Мартинюк, Любов Миколаївна Паславська, Євгенія Павлівна Хомик. Звучали пісні повстанські і давні народні, а підспівували всі присутні. Виступи сільських аматорів завершилися урочистим “Многая літа” та “Ще не вмерла Україна”.

Гостинно вітали односельців господині кутка. Леся Олександрівна Григоращук, Тетяна Володимирівна Труш, Стефанія Несторівна Навроцька, Лариса Ігорівна Клебанюк винесли людям пампушки, печиво, солодощі, напої. Діти частувалися біля столу, а всіх інших обходили з підносами — смакоти дісталося всім.

Місце для купальського вогнища облюбували на відкритому місці біля старго млина. Ближче до вечора всі учасники дійства заповнили просторий луг. Особливо багато було молоді. Найбільше  постарались Оля Рубльовська, Люба Клебанюк, Максим Григоращук та інші  хлопці й дівчата. Для них проводилися різні конкурси та забави. Кожен старався долучитися до молодіжного дійства. Кожному хотілось очиститись купальським вогнем, бо так велить звичай. Настрибавшись через вогнище, дівчата та хлопці влаштували дискотеку. На звуки музики до них приєдналась молодь з ближніх сіл. До пізньої ночі тривали забави. Вдосталь натішилися і літні люди, і молодь, і діти. А влаштували це чарівне казкове дійство для своїх односельців ентузіасти Марія Едуардівна Підгурська та Наталія Вікторівна Боднарчук. Всі односельці щиро вдячні їм за те, що відроджують наші народні звичаї, привчають дітей і молодь шанувати рідні традиції.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

2007–2013
Сайт містечка Підволочиськ
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать сайту містечка Підволочиськ (їх авторам) та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
Публікації авторів можуть не співпадати з думкою редакції cайту містечка Підволочиськ.
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.