Шановні відвідувачі! Ми раді вітати вас на сайті міста Підволочиськ!

Підволочиськ — стародавнє містечко, перша згадка про яке датована 1463 роком. У нестримному потоці важливих і дріб’язкових подій швидко минали роки і сторіччя, у вічність відходили страшні воєнні трагедії, зазнавали безслідної руїни рукотворні споруди, невпізнанно змінилося обличчя населеного пункту.

Сьогодні він відроджується, живучи по принципах об’єднання і творення, прагнучи вирішувати головні завдання свого стратегічного плану. Він невпинно міняється. І в єдиній та неповторній суті стародавнього і сучасного Підволочиська з’являється все більше нових граней.

Автор та власник сайту:
Кіндрат Дмитро Юрійович
Пошта:
Skype: Dmytro.Kindrat
Телефон: +38 (096) 101 29 65

 

Про сайт
  • Неофіційний

    Сайт містечка Підволочиськ

Сайт на реставрації.

Тимчасово можуть не працювати або некоректно відображатися сторінки.

У Кам'янках відновили пам'ятник Ярославові Стецьку Друк e-mail
(4 Votes)
«Гомін Волі» П'ятниця, 14 січня 2011
Минулої неділі у Кам’янках відбулися урочистості з нагоди відновлення пам’ятника щирому патріоту України Ярославові Стецьку, який було зруйновано вандалами у вересні минулого року. У формуванні свідомості, національної гідності і патріотизму саме Кам’янки зіграли велику роль у житті визначного політика. Тут пройшли його дитячі і ранні юнацькі роки. Тут серед сільського люду син священика Семена, могилу якого свято бережуть кам’янчани, з дитячих років пізнавав життя, вчився любові і шани до всього українського, до народного. І всім своїм життям, борця за волю і незалежність України він заслужив повагу, шану і пам’ять.

 На чин освячення відновленого пам’ятника прийшли жителі Кам’янок з церковними хоругвами, під проводом своїх пастирів отців Андрія і Михайла, а також представники влади — голова районної ради Володимир Андрійович Городницький, заступники голови райдержадміністрації Віталій Богданович Сум та Мар’яна Богданівна Мельник. Відкрив і вів урочини сільський голова Андрій Ярославович Реус. 

Після чину освячення отець Михайло відзначив, що сьогодні ми не лише відновлюємо понівечену бронзу пам’ятника, ми відновлюємо наші поранені душі і схиляємо голови перед світлою пам’яттю таких же героїв як Стецько — Бандерою, Коновальцем, Шухевичем і тисячами, тисячами інших відомих і невідомих героїв, які віддали свої життя за Україну.

Отець Андрій, підтримуючи свого колегу, сказав: ми не повинні дивитися, що, може, комусь не подобається, що ми українці, що маємо свою мову, культуру, державу. Це наше святе право мати все це і святий обов’язок його берегти. Голова районної ради Володимир Андрійович Городницький розповів про життєвий шлях визначного політика, про його мужність і незламність у застінках Польщі і Німеччини. Про його боротьбу за державність України в еміграції. Він подякував усім, хто прилучився до відновлення пам’ятника. Пообіцяв зробити все можливе для того, щоб площа біля пам’ятника Стецьку була впорядкована до 450-річчя села, яке відзначатимемо нинішнього року.

Сільський голова представив кам’янчанам головного мецената Ігоря Івановича Чубу, зараз успішного львівського бізнесмена, який приїхав разом із Мирославом Петровичем Сеником. Обидва вони вихідці із Кам’янок, тут пройшли їх дитячі і юнацькі роки. Тому тільки почувши про акт вандалізму вони разом з іншими кам’янчанами, які проживають у Львові, вирішили дати гроші на відновлення погруддя.

Виступаючи перед земляками, Ігор Чуба говорив про те, що ми не повинні бути слабкими у відстоюванні наших національних інтересів. Світ так збудований, що слабких б’ють, а цього допускати не можна. Наша сила у єдності, якщо ми будемо єдині, то будемо сильними, а коли будемо сильними то буде Україна українською.

Спільно із громадою села голова обласної державної адміністрації та керівництво району взяли участь у відкритті каплиці та статуї Богородиці із немовлям Ісусом.

Ці події є добрим початком знаменного для Кам’янок року.
Довідково:

Ярослав Стецько був заступником керівника об'єднання націоналістів Степана Бандери. Створив у Львові Національне зібрання, яке проголосило "Акт відновлення Української держави". У 1946 Ярослава Стецька обрали керівником Правління ОУН. На цій посаді він був до останніх днів свого життя. Помер у 1986 році в Мюнхені.

2007–2013
Сайт містечка Підволочиськ
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать сайту містечка Підволочиськ (їх авторам) та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
Публікації авторів можуть не співпадати з думкою редакції cайту містечка Підволочиськ.
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.