Шановні відвідувачі! Ми раді вітати вас на сайті міста Підволочиськ!

Підволочиськ — стародавнє містечко, перша згадка про яке датована 1463 роком. У нестримному потоці важливих і дріб’язкових подій швидко минали роки і сторіччя, у вічність відходили страшні воєнні трагедії, зазнавали безслідної руїни рукотворні споруди, невпізнанно змінилося обличчя населеного пункту.

Сьогодні він відроджується, живучи по принципах об’єднання і творення, прагнучи вирішувати головні завдання свого стратегічного плану. Він невпинно міняється. І в єдиній та неповторній суті стародавнього і сучасного Підволочиська з’являється все більше нових граней.

Автор та власник сайту:
Кіндрат Дмитро Юрійович
Пошта:
Skype: Dmytro.Kindrat
Телефон: +38 (096) 101 29 65

 

Про сайт
  • Неофіційний

    Сайт містечка Підволочиськ

Сайт на реставрації.

Тимчасово можуть не працювати або некоректно відображатися сторінки.

Від фіскального органу — до сервісної служби Друк e-mail
(0 Votes)
«Гомін Волі» Четвер, 28 червня 2012
Автор Л. Сівкова   

Наближається  професійне свято людей, праця яких спрямована на наповнення державного бюджету, грамотне регулювання економічних інтересів держави і її громадян,  а в кінцевому підсумку — на забезпечення нашого з вами спільного добробуту.

Філософія діяльності податкової служби району сьогодні переживає серйозні зміни: відбувається її поступове перетворення з фіскального органу на сервісну службу, налагодження партнерських відносин з платниками податків, формування нової податкової культури. Про пріоритетні завдання на нинішній рік, про своє бачення іміджу податкової служби на сучасному етапі розповідає наш сьогоднішній співрозмовник, начальник Державної податкової інспекції в Підволочиському районі Василь Миколайович Бучак.

— Найперший наш пріоритет — це створення принципово нової системи адміністрування податків. Йдеться про перетворення податкового відомства на високоякісну сервісну службу, в центрі уваги  якої є платник податків. Перші кроки в цьому напрямку вже зроблено. Створюються сервісні центри з обслуговування клієнтів, у яких відвідувачам надається весь комплекс податкових послуг. Наш район став одним з перших в області, де відкрито такий центр. Завдяки йому отримати консультації, необхідні довідки та дозвільні документи, подати податкову звітність, дізнатись про нововведення в податковому законодавстві стало набагато простіше.

— Які ще нові форми послуг ви можете запропонувати своїм клієнтам?

— В цьому році наша податкова інспекція продовжує працювати над удосконаленням системи адміністрування податків і зборів. У рамках її реалізації запроваджено електронні сервіси обслуговування платників податків. Переваги цих сервісів у районі оцінили вісімдесят платників податків, які обрали електронну форму звітування. Ми потурбувалися і про тих громадян, які бажають подавати звітність в електронному вигляді, але з тих чи інших причин не мають доступу до мережі Інтернет або потребують допомоги фахівців. З цією метою працюємо над впровадженням “Гостьового комп’ютера”, коли кожен може скористатися допомогою податківців для складання та передачі звітності в електронному вигляді. Крім цього, вже найближчим часом платникам податків, які подають звітність в електронному вигляді, не потрібно буде платити не лише за програмне забезпечення, але й за “ключі”, які необхідно щорічно поновлювати. У ДПС України створено Центр сертифікації ключів, а в травні розпочало роботу його регіональне відділення в нашій області.

 Сподіваюсь, що нові форми обслуговування сприятимуть налагодженню партнерських відносин з платниками, а в перспективі — формуванню системи добровільної сплати податків. 

— Наскільки реальною є така перспектива і що потрібно для того, щоб наші громадяни справді свідомо, без примусу, чесно сплачували податки?

— Велике значення має фактор нашої довіри до платників податків. Прагнучи бути максимально відкритими для спілкування, податківці практично не втручаються у діяльність чесних платників. А з тими, хто ухиляється від оподаткування, доводиться говорити мовою Закону. Своєрідним нашим свідченням довіри до клієнтів є зменшення кількості перевірок. У 2012 році ми продовжили мораторій, накладений на перевірки фізичних осіб — “спрощенців” торік. Натомість робиться наголос на серйозній аналітичній роботі діяльності суб’єктів господарювання, за результатами якої перевіряються лише ті, хто потрапили до групи високого ризику.

— Зі сказаного вами можна зрозуміти: податкова служба намагається бути максимально толерантною і відкритою зі своїми платниками. Чи може це сприяти розвитку економіки в районі і яким чином?

— Тут саме час сказати про другий пріоритетний напрямок роботи — регулювання інвестиційного клімату. Все, про що я говорив перед цим, має показати, що в нас для інвесторів передбачено максимально комфортні умови, зрозумілі правила податкової поведінки і вимоги, які висуває до них держава. А тому податківці працюють над тим, щоб  забезпечити рівні конкурентні умови, неупереджене, справедливе стосовно всіх суб’єктів господарювання застосування чинного законодавства, унеможливлення корупційних проявів. Це робиться з метою покращення в нас бізнес-клімату, щоб  район був привабливим для іноземних інвесторів.

— Чи можливо вирішити всі ці питання у рамках існуючого законодавства?

— Власне частиною податкової політики держави і є сьогодні стабілізація податкового законодавства, спрощення податкових процедур, усунення організаційних незручностей. Подекуди це вимагатиме коригування Закону.

— Що можна сказати про хід наповнення державного та місцевого бюджетів на цей час?

— За підсумками перших п’яти місяців року до Зведеного бюджету ДПІ в районі мобілізовано 21 мільйон 324 тисячі гривень. 8 мільйонів 728 тисяч сплачено до Державного бюджету і 12 мільйонів 597 тисяч — до місцевих — на 801,3 тисячі гривень понад доведене завдання. Проти минулого року надходження зросли на 1598,6 тисячі гривень або на 14,5 відсотка. Зросла і кількість зареєстрованих платників податків. Зараз ДПІ обслуговує 580 юридичних осіб і 1600 приватних підприємців. Одним зі стратегічних напрямків нашої роботи, що забезпечує збільшення надходжень до бюджету, залишається викорінювання тіньової зайнятості і легалізація заробітної плати. У цьому полягає велика соціальна відповідальність і наш основний обов’язок перед населенням району.

— То якими ж якостями повинен володіти працівник державної податкової служби, який уповноважений на виконання цього непростого обов’язку?

— У сьогоднішніх економічних умовах кожен з нас працює в буквальному значенні на передовій. Служба постійно тестує і екзаменує кожного на професіоналізм, моральність, відданість справі. Нам доводиться вирішувати справді непрості завдання, які вимагають максимальної віддачі сил, енергії і досвіду. Вірю, що напрацьований за два десятиліття позитивний досвід колегіальності, ділового партнерства і взаєморозуміння сприятиме досягненню необхідних результатів.

— Що б ви хотіли побажати своїм колегам у переддень вашого професійного свята?

— Передусім впевненості в тому, що все, зроблене нами, буде у свій час гідно оцінено, а досвід і мудрість старших колег допоможуть виховати молодих фахівців зрілими професіоналами. Я вдячний всім, хто значну частину свого життя присвятив становленню податкової служби в районі. Дякую вам за вашу багаторічну працю, за небайдужість до наших справ і успіхів, за авторитет, який принесла державній податковій службі району ваша праця. Тим же, хто недавно пов’язав свою долю з податковою службою, я бажаю вирости у справжніх професіоналів, мати заслужений авторитет у колег і платників податків. Сьогодні формується нова податкова культура, і ми покликані стати носіями цієї культури. Тож зичу всім вам, шановні колеги, мужності і терпіння, міцного здоров’я та спокою в родинах, наснаги в праці на благо нашої держави і в ім’я її добробуту.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

2007–2013
Сайт містечка Підволочиськ
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать сайту містечка Підволочиськ (їх авторам) та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
Публікації авторів можуть не співпадати з думкою редакції cайту містечка Підволочиськ.
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.