Шановні відвідувачі! Ми раді вітати вас на сайті міста Підволочиськ!

Підволочиськ — стародавнє містечко, перша згадка про яке датована 1463 роком. У нестримному потоці важливих і дріб’язкових подій швидко минали роки і сторіччя, у вічність відходили страшні воєнні трагедії, зазнавали безслідної руїни рукотворні споруди, невпізнанно змінилося обличчя населеного пункту.

Сьогодні він відроджується, живучи по принципах об’єднання і творення, прагнучи вирішувати головні завдання свого стратегічного плану. Він невпинно міняється. І в єдиній та неповторній суті стародавнього і сучасного Підволочиська з’являється все більше нових граней.

Автор та власник сайту:
Кіндрат Дмитро Юрійович
Пошта:
Skype: Dmytro.Kindrat
Телефон: +38 (096) 101 29 65

 

Про сайт
  • Неофіційний

    Сайт містечка Підволочиськ

Сайт на реставрації.

Тимчасово можуть не працювати або некоректно відображатися сторінки.

Сонечко сяє… Човник пливе або Спогад про «морські канікули» Друк e-mail
(2 Votes)
«Гомін Волі» Четвер, 12 липня 2012

Було все, як у казці: з моря виходив його древній володар Посейдон, на березі водили хоровод русалки, серед яких  у віночку і я… І сліпуче сонце, багато сонця! Від нього, здавалося, золотом видзвонювали хвилі..

Але про все по порядку. Я була серед тієї щасливої районної сотні школярів, що два тижні літніх канікул провели в Криму. Гостинним другим домом на цей час для нас став табір «Зоряний берег», що в Орлівці, недалеко від Севастополя. Вражень дуже багато, адже ми не тільки купались в морі, брали участь у різних конкурсах, як, наприклад, «Я — герой!», іграх, фестивалях пісні і танцю, але й ходили та їздили на екскурсії. Саме  вони допомогли нам відчути подих сивої історії Криму, доторкнутись серцем до його культурних скарбів, віч-на-віч зустрітись на гірській стежці з чарівною природою, яка у свій час надихнула Лесю Українку на поетичні строфи…

Наприклад, під час екскурсії в Бахчисарай я довідалася, що сучасна назва Таврійського півострова Крим походить від тюркського слова «керим», яке означає фортеця і відоме  лише з XVстоліття. Ханський двір у Бахчисараї донині береже багато таємниць….

Я була в Карпатах, виходила на Писаний Камінь. Але гора Чуфу-Кале, на яку ми піднімалися в Криму, це щось  інше. Там — альпійські луки, а тут — каміння і ще раз каміння, розпечене на сонці…  І серед нього колись стояло середньовічне місто-фортеця…

Звичайно, ми були і в Севастополі, де звіряли свої годинники із сонячним. У дельфінарії бачили навіть морських котиків…

Екскурсії, ігри.. Я люблю танцювати, тому й скажу, що «ввела в свій репертуар» відтепер ще й латиноамериканський танець сальса. У змаганнях, іграх, піснях і танцях під час екскурсій ми подружилися. Ми — це не тільки школярі-галичани, але й наші ровесники з Черкащини, цього прекрасного Шевченківського краю, із Дніпропетровська.   Щодня нові знайомства, імена, усмішки — як квіти. Цілий барвистий букет, озвучений дорогою всім українською мовою. «Сонечко сяє, сопілочка грає, човник пливе» — так починали ми пісеньку-руханку, яку з радістю вивчили на справді золотому березі моря. Ця весела пісенька закінчується словами, що ми веслуємо «обома руками до мами», до рідного дому.

І ось ми вдома, хоча покидати море було жаль. Про два тижні «морських канікул» мені буде нагадувати не тільки грамоти за ІІ місце в грі-змаганнях «Я — герой!» але, передусім, нові друзі, що вже надсилають вітання через Інтернет. Хочеться їм усім сказати: «До нових зустрічей!». А організаторам такого чудового відпочинку на морі керівникам Фонду «Галичина-Волинь» від усієї нашої збручанської школярської сотні через газету «Гомін Волі» щиро  дякую за усе. Сердечна вдячність нашим священикам, учителям, які були з нами, директорам шкіл, усім, хто нас проводжав у дорогу до моря та по-батьківськи зустрічав.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

2007–2013
Сайт містечка Підволочиськ
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать сайту містечка Підволочиськ (їх авторам) та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
Публікації авторів можуть не співпадати з думкою редакції cайту містечка Підволочиськ.
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.