Шановні відвідувачі! Ми раді вітати вас на сайті міста Підволочиськ!

Підволочиськ — стародавнє містечко, перша згадка про яке датована 1463 роком. У нестримному потоці важливих і дріб’язкових подій швидко минали роки і сторіччя, у вічність відходили страшні воєнні трагедії, зазнавали безслідної руїни рукотворні споруди, невпізнанно змінилося обличчя населеного пункту.

Сьогодні він відроджується, живучи по принципах об’єднання і творення, прагнучи вирішувати головні завдання свого стратегічного плану. Він невпинно міняється. І в єдиній та неповторній суті стародавнього і сучасного Підволочиська з’являється все більше нових граней.

Автор та власник сайту:
Кіндрат Дмитро Юрійович
Пошта:
Skype: Dmytro.Kindrat
Телефон: +38 (096) 101 29 65

 

Про сайт
  • Неофіційний

    Сайт містечка Підволочиськ

Сайт на реставрації.

Тимчасово можуть не працювати або некоректно відображатися сторінки.

Аналіз захворюваності дітей Друк e-mail
(0 Votes)
«Гомін Волі» П'ятниця, 20 травня 2011
Автор Б. Гац (лікар – гігієніст)   

90% дитячого населення України віком 7 – 14 років має відхилення в стані здоров'я. Тенденції погіршення здоров'я дітей характерні як для України в цілому, так і для нашого регіону. Серед патології внутрішніх органів найбільш поширеними групами захворювань у підлітків є хвороби органів дихання, хвороби органів травлення та хвороби ендокринної системи.

Перше місце по поширеності захворювань серед дітей від 0-14 років займають хвороби органів дихання - 969,66 на тис. оглянутих дітей. Один з найвищих показників в Підволочиському районі - 1061,64. В значній мірі це пов'язано із порушеннями температурного режиму в класах.

В Підволочиському районі поширеність органів травлення перевищує середній показник по області в 1,5 раза за рахунок зростання поширеності хронічних гастритів та дуоденітів , виразкової хвороби , функціональних розладів шлунку. Захворювання органів травлення займають друге місце в структурі поширеності і складають 242,57 на тис. оглянутих дітей при середньообласному показнику 121,8. В розвитку патологічних станів на 85% домінує аліментарний, тобто харчовий фактор. У раціонах дітей,  на жаль значно зменшено вживання м'яса, риби, молока та молоко-, м'ясо-, рибопродуктів, а вони і є основними постачальниками білків; свіжих овочів як джерела вітамінів. Натомість переважають продукти, багаті на вуглеводи, насичені жири, холестерин. При порівнянні виявляються, що середньостатистичний українець вживає вермішелі 4 кг на рік, цукру – 120 г на добу, а американець - відповідно - 2 кг та 20-40 гр. Нечіткість у прийомах їжі, нераціонально складені меню, невисока харчова цінність готових страв аж ніяк не підвищують працездатність дітей. Адекватно організоване харчування повинно викликати бадьорість, сприяти фізичному та розумовому розвитку дітей, зміцненню їхнього здоров'я, підвищувати опірність дитячого організму до несприятливих факторів навколишнього середовища.

Третє місце по поширеності захворювань серед підлітків займають хвороби кістково-м'язової системи: за даними профілактичних оглядів серед школярів 9-11 класів зросли порушення постави. Захворювання сколіозом можна було б не допустити при умові забезпечення школярів правильно підібраними меблями, достатнім освітленням, організації фізкультурних корегуючих вправ.

Хвороби очей при середньообласному показнику захворюваності 99,68 на тис. оглянутих в Підволочиському районі - 183,29. Причиною є недостатнє освітлення в класах, порушення правил користування комп'ютером, телевізором.

Четверте місце по поширеності захворювань серед дітей займають хвороби ендокринної системи: середньообласний показник - 84,72 на тис. оглянутих, районний - аж 183,29. В   Тернопільській    області   за   2010 р.   поширеність   інфекційних   та   паразитарних захворювань зменшилась в 1,35 раза (37,42 на тис. оглянутих). Проте один з найвищих показників в Підволочиському районі - 64,28 на тис. оглянутих.

У зв'язку із високими показниками захворюваності дітей в нашому районі необхідні спільні зусилля всіх працівників навчально-виховних закладів, педіатричної, підліткової служби, спрямовані на покращення матеріально-технічної бази навчально-виховних закладів, покращення організації харчування дітей, підвищення рівня медичного обслуговування дітей, покращення якості проведення поглиблених медоглядів, збільшення ефективності оздоровлення при виявленні патології в дитячому віці.

2007–2013
Сайт містечка Підволочиськ
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать сайту містечка Підволочиськ (їх авторам) та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
Публікації авторів можуть не співпадати з думкою редакції cайту містечка Підволочиськ.
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.