Шановні відвідувачі! Ми раді вітати вас на сайті міста Підволочиськ!

Підволочиськ — стародавнє містечко, перша згадка про яке датована 1463 роком. У нестримному потоці важливих і дріб’язкових подій швидко минали роки і сторіччя, у вічність відходили страшні воєнні трагедії, зазнавали безслідної руїни рукотворні споруди, невпізнанно змінилося обличчя населеного пункту.

Сьогодні він відроджується, живучи по принципах об’єднання і творення, прагнучи вирішувати головні завдання свого стратегічного плану. Він невпинно міняється. І в єдиній та неповторній суті стародавнього і сучасного Підволочиська з’являється все більше нових граней.

Автор та власник сайту:
Кіндрат Дмитро Юрійович
Пошта:
Skype: Dmytro.Kindrat
Телефон: +38 (096) 101 29 65

 

Про сайт
  • Неофіційний

    Сайт містечка Підволочиськ

Сайт на реставрації.

Тимчасово можуть не працювати або некоректно відображатися сторінки.

Об’їзд все покаже Друк e-mail
(0 Votes)
«Гомін Волі» П'ятниця, 20 травня 2011
Автор Я. Сиривко   

Багаторічна практика завершувати місячники весняного благоустрою об’їздами всіх населених пунктів району вже давно довела свою ефективність. Справа не лише в тому, що у кожній сільраді, у кожному селі, звичайно, готуються до об’їзду. Кожен місцевий голова, працівники сільських рад, ФАПів, приватні підприємці прибирають, білять, фарбують, тим самим наводячи лад. Велике значення має ще й просто людське спілкування, в основному між місцевими головами. Чого гріха таїти, є серед них і такі, хто на різних нарадах, зустрічах так яскраво виступає, такі перспективи змальовує, що іншим здається: в цьому селі вже точно все в ідеалі. А на практиці виходить — не завжди той, що багато говорить, так само багато й працює. Одним словом об’їзд — справа потрібна і недаремно залишився в незмінному вигляді ще з давніх радянських часів, живе спілкування, перейняття досвіду мають і сьогодні велике значення.

З ініціативи голови райради Володимира Андрійовича Городницького і голови районної державної адміністрації Віталія Богдановича Сума об’їзд великої частини сіл району відбувся в кінці минулого тижня. Керівники району разом із усіма місцевими головами побували майже у всіх селах центральної частини району, а також у Підволочиську й Скалаті. На жаль, під час підбиття підсумків, які відбувалися у дитячому оздоровчому закладі «Веселка», не всі присутні сиділи з гордо піднесеними головами, оскільки не всюди, не у кожному селі належно виконують вимоги до благоустрою сьогоднішнього дня. Так, саме сьогоднішнього дня, бо якщо міряти мірками минулих років, то в наших селах зроблено багато. Та нинішній час вимагає більшого. Це дороги, освітлення вулиць, це добрий стан всіх громадських закладів, тобто клубів, ФАПів, приміщень сільських рад, шкіл, дитячих садків і магазинів. Це також охайний вигляд кожного двору.

Голова районної ради і голова райдержадміністрації, підсумовуючи результати об’їзду, відзначили, що взагалі в районі в плані благоустрою зроблено чимало. І це важко не помітити. Значно чистіше стало у лісопосадках біля доріг, практично у кожному селі почищено від багаторічних кущів старі цвинтарі, впорядковано могили і пам’ятники. Район став привабливішим, проте не всюди. Коли у Турівці молодий сільський голова зумів організувати людей на громадські роботи, то вже у Оріхівці, Рожиську, Городниці справи набагато гірші. Далеко не все в порядку і у нашому старовинному Скалаті. А от Підволочиськ, на думку керівників району, значно помолодів і відновився. І не лише тими роботами, які зроблені минулої осені, а вже цьогорічними добрими справами нового мера Віталія Геннадійовича Дацка.

Під час підсумкової наради також говорилося про те, що роль органів місцевого самоврядування зараз значно зросла. Це добре, адже сільський голова має більше повноважень, більше можливостей для успішної роботи. Проте це і велика відповідальність. Для порушення спокою у селі досить тільки того, щоб сільський голова якимось чином надав перевагу одній з релігійних конфесій. В цих питаннях треба бути дуже обережними. Турбуючись про благоустрій, місцевим головам ніколи не треба забувати про людей, особливо тих, які потребують сторонньої допомоги, — інваліди, одинокі люди похилого віку, багатодітні сім’ї; їх не лише треба знати, а всіляко допомагати.

Перший об’їзд охопив тільки трохи більше як половину району. До наступного залишилося небагато часу, але він є, і сільські громади ще можуть багато зробити. Не ради об’їзду, а для кращого життя людей. Під час відвідин Колодіївки вся влада району побувала на Службі Божій у монастирі студитів. Учасників об’їзду прийняв і благословив ігумен монастиря Григорій Планчак.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

2007–2013
Сайт містечка Підволочиськ
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать сайту містечка Підволочиськ (їх авторам) та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
Публікації авторів можуть не співпадати з думкою редакції cайту містечка Підволочиськ.
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.