Шановні відвідувачі! Ми раді вітати вас на сайті міста Підволочиськ!

Підволочиськ — стародавнє містечко, перша згадка про яке датована 1463 роком. У нестримному потоці важливих і дріб’язкових подій швидко минали роки і сторіччя, у вічність відходили страшні воєнні трагедії, зазнавали безслідної руїни рукотворні споруди, невпізнанно змінилося обличчя населеного пункту.

Сьогодні він відроджується, живучи по принципах об’єднання і творення, прагнучи вирішувати головні завдання свого стратегічного плану. Він невпинно міняється. І в єдиній та неповторній суті стародавнього і сучасного Підволочиська з’являється все більше нових граней.

Автор та власник сайту:
Кіндрат Дмитро Юрійович
Пошта:
Skype: Dmytro.Kindrat
Телефон: +38 (096) 101 29 65

 

Про сайт
  • Неофіційний

    Сайт містечка Підволочиськ

Сайт на реставрації.

Тимчасово можуть не працювати або некоректно відображатися сторінки.

Реформа медицини по-підволочиськи Друк e-mail
(0 Votes)
«Гомін Волі» П'ятниця, 12 квітня 2013
Автор Я. Романів   

Наш район може бути прикладом того, як необхідно проводити реформи у медицині. На відміну від того, що доносять до нас засоби масової інформації, реформа медицини по-підволочиськи виглядає досить привабливо, і навіть вселяє оптимізм у те, що хоча б наша районна медична галузь буде розвиватись нормально.

Звичайно, переконують не слова, а факти. Не даремно ж кажуть, що краще один раз побачити ніж сто разів почути. Саме тому, задавшись ціллю написати щось про реформи у нашій медицині, я вирушив до нашої районної лікарні.

З головним лікарем  Петром Івановичем  Маховським, розмовляючи оглядаємо його, мабуть найбільше в районі, господарство. Оскільки не можна охопити все, то ми домовилися, що сьогодні говоритимемо про господарські справи лікарні, що дуже важливо. Адже створення відповідних умов для хворих і для роботи медперсоналу має великий вплив на враження про районну медицину взагалі.

Петро Іванович розповідає, що в районній лікарні постійно відбуваються зміни на краще. Важко згадати дрібні покращення, такі, як заміна вікон у палаті чи сантехніки, набагато важливіші і ті зміни, які вимагають великих затрат і мають значний вплив на все життя  медичного закладу. Наприклад, ще кільки років тому лікарня була переведена на індивідуальне опалення, що дало значну економію коштів і стало відчутно тепліше у приміщеннях. Також у свій час було проведено ремонт реанімаційного відділення, відремонтовано прийомне відділення та малу операційну травматологічного. Вже зовсім недавно було завершено ремонт хірургічного відділення. Всі палати, кабінети, операційна і коридор зазнали якісного ремонту. Ця справа недалекого, проте минулого року, а нинішній рік також відзначається багатьма позитивними змінами. І хоч пройшло лише три холодних місяці, проте вже дещо зроблено. Наприклад, при спонсорській допомозі товариства «Агро-Рось» повністю відремонтовано і оснащено три палати терапевтичного відділення. В палатах є душові, туалети, спеціальні ліжка, телевізори. І це лише початок. Гендиректор ТОВ «Агро-Рось» Олександр Феодосійович Самсоненко пообіцяв допомогти у ремонті всіх палат цього відділення.

Проте будовою року у районній лікарні стане заміна даху на всьому хірургічному корпусі, а це більше двох тисяч метрів квадратних, та реконструкція частини першого поверху цього будинку під сучасне, велике і зручне приймальне відділення лікарні. При активній підтримці районної ради і районної державної адміністрації та при допомозі добродіїв, яких, на щастя, в районі багато, вже почато перекриття даху. Спеціальні металеві листи зеленого кольору для цього придбані товариством «Україна». До речі, директор товариства, Герой України Олег Петрович Крижовачук постійно цікавиться потребами районних медиків і його допомога завжди суттєва і вагома. На першому поверсі вже йдуть будівельні роботи. У майбутньому приймальному відділенні вже вигладжено стіни, завершується монтаж підвісної стелі і замощується плиткою підлога.

Голова районної ради Володимир Андрійович Городницький буває тут мало не щодня. Облаштування нового приймального відділення, до якого було б зручно добратися з центральної дороги, це його ідея. Володимир Андрійович не гірше за будівельників знає де, що і як буде розміщено. Все має бути так, щоб було зручно як для хворих, так і медперсоналу. Не забуто і про тих, хто прибуде разом із своїми рідними чи близькими. Вони матимуть можливість у теплі і на зручних стільцях почекати потрібний час.

Користуючись нагодою, задаю Володимиру Андрійовичу питання, яке зараз хвилює багатьох: як позначиться  реформа  медицини на кожному з жителів району? Невже будуть закриті деякі медичні заклади? Відповідь голови районної ради була хоч і очікуваною,  але від того не менш приємною.

— В нашому районі, — сказав Володимир Андрійович, — ми зробимо все, щоб не було закрито жодного ФАПу, жодного відділення як у районній, так і у Скалатській   лікарнях, не буде проведено і якихось примусових скорочень медпрацівників.

Реформу медицини весь депутатський корпус райради розуміє як покращення стану медицини в усьому районі. В тому плані вже багато робиться. Залучаються  кошти з багатьох джерел, особливо спонсорські. Добродії охоче виділяють кошти на покращення умов у медицині, оскільки  дуже швидко бачать результат роботи тих грошей, переконуються, що їх допомога використана уміло, ощадливо і у повній мірі.

— Я впевнений, — продовжує Володимир Андрійович, — що зміни в медичній галузі безумовно потрібні, але вони мають бути спрямовані на покращення медичного обслуговування людей, на створення  комфортних умов праці медикам, а інакше для чого вони потрібні. Ми не лише зробимо все, що обіцяли, але і разом з головним лікарем думаємо над майбутнім. Лікарні потрібні молоді, грамотні медики. І вони будуть, якщо молоді сім’ї забезпечити житлом. Збудувати  чи купити достатньо проблематично, а от облаштувати якусь частку великих лікарняних корпусів під  декілька малосімейок — зовсім реально. На таке тимчасове, але окреме житло багато хто погодиться. А далі люди вже подбають про себе, якщо вирішать залишитись у нашому селищі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

2007–2013
Сайт містечка Підволочиськ
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать сайту містечка Підволочиськ (їх авторам) та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
Публікації авторів можуть не співпадати з думкою редакції cайту містечка Підволочиськ.
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.