Шановні відвідувачі! Ми раді вітати вас на сайті міста Підволочиськ!

Підволочиськ — стародавнє містечко, перша згадка про яке датована 1463 роком. У нестримному потоці важливих і дріб’язкових подій швидко минали роки і сторіччя, у вічність відходили страшні воєнні трагедії, зазнавали безслідної руїни рукотворні споруди, невпізнанно змінилося обличчя населеного пункту.

Сьогодні він відроджується, живучи по принципах об’єднання і творення, прагнучи вирішувати головні завдання свого стратегічного плану. Він невпинно міняється. І в єдиній та неповторній суті стародавнього і сучасного Підволочиська з’являється все більше нових граней.

Автор та власник сайту:
Кіндрат Дмитро Юрійович
Пошта:
Skype: Dmytro.Kindrat
Телефон: +38 (096) 101 29 65

 

Про сайт
  • Неофіційний

    Сайт містечка Підволочиськ

Сайт на реставрації.

Тимчасово можуть не працювати або некоректно відображатися сторінки.

В обхід законів? Не вийде! Друк e-mail
(0 Votes)
«Гомін Волі» П'ятниця, 26 квітня 2013
Автор П. Чуй, сільський голова Старого Скалата. М. Шпікула, депутат районної ради   

29 березня у «Гомоні Волі» була надрукована замітка депутата районної ради від ВО «Свобода» Г. Хведус «Громада б’є на сполох». У ній ішлося про те, що неподалік Старого Скалата ТОВ «Новагріс» облаштовує майданчик для розчинення і зберігання отрутохімікатів. Усі мешканці села категорично проти такого «подарунка», адже зовсім близько дитячий садок, хати. Була в замітці і порада представникам товариства діяти винятково у рамках законів і обов’язково враховувати думку людей.

У коментарі  до замітки ішлося, що керівництво ТОВ «Новагріс», бачачи реакцію людей, припинило будівництво і пообіцяло, що шкідливий для довкілля об’єкт зводитись не буде.

Здавалося б, питання вичерпане, та 10 квітня в Старому Скалаті знову відбулись збори жителів, на яких було більше двох сотень людей. На порядку денному два питання: «Про заборону будівництва складу отрутохімікатів та використання води з башти для змішування отрутохімікатів» і «Про обрання членів ініціативної групи від громади села Старий Скалат, які будуть контролювати заборону будівництва».

Виходить так, що староскалатці не дуже повірили запевненням керівництва «Новагрісу» і вирішили перестрахуватись, ще раз зібравши збори громади. І недаремно, бо, виявляється, об’єкт той зводитись не буде, але, як сказала на зборах керівник групи по промислових питаннях агрохолдингу «Мрія» Надія Ігорівна Нагірна: «Взявши до уваги численні протести громадян села щодо будівництва об’єкта по зберіганню та змішуванню отрутохімікатів на території тракторної бригади, будівництво поки призупинять. Тепер не будуть зберігатися пестициди тут, а лише буде приїжджати трактор-оприскувач з готовими хімікатами і лише буде заливатись у бак трактора вода для їх розчинення».

Жителі села З. Василишин, М. Тихоліз, П. Смолінський, І. Гуменюк, О. Брилка, Г. Маршалок, Б. Василишин, Н. Ковальська й інші одностайно виступили проти забору води із башти. Бо останніми роками влітку, коли спека, дуже падає рівень води у криницях на території села, а коли із башто ємкістю 100 м куб за один раз буде забиратись 100 000 літрів води, то ми взагалі не будемо мати води, говорили вони. Крім того, вода буде ще й непридатною для споживання, оскільки буде забруднена отрутохімікатами — вона і так у криницях має підвищений вміст нітратів.

Зверніть увагу: будівництво «поки призупинять», тобто не назавжди, а «поки», а там видно буде.

Стосовно води, виконуючий обов’язки начальника Підволочиського районного управління Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області Гац Богдан Миколайовичсказав, що згідно санітарних правил є дозволена відстань для населеного пункту при будівництві такого об'єкта, яка має бути не менша 500 метрів, що в даному випадку є великим порушенням. Всі організації, незалежно від форм власності, які роблять забір підземних вод, повинні мати спеціальний дозвіл на спецводокористування, в якому обумовлено ліміт на забір води добовий, річний, ТОВ «Новагріс» такого дозволу з нами не погоджував.

Офіційна заява на забір води повинна подаватися у дозвільний центр при райдержадміністрації.

Сьогодні ви піднімаєте дуже важливе питання. І якщо ТОВ «Новагріс» хоче здійснювати  ці роботи, які запланувало, то повинно діяти законно. Все має починатися із землі. У договорі оренди сказано, що дана земля буде використовуватись для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, тому для цього потрібно затвердити всі необхідні документи, весь комплект. Їх має бути не менше 15-20 штук. Перші найважливіші документи - це дозвіл держсанекспертизи на викиди шкідливих забруднюючих речовин. Такого документа у ТОВ «Новагріс» немає. Значить, всі роботи ведуться з порушенням Законів України.

Щодо використання води для змішування пестицидів: ніде в світі  не дозволяють собі такої розкоші — брати питну артезіанську воду для технічних потреб. Після неконтрольованого внесення отрут та міндобрив у минулому в районі, а особливо в селах Скалатського регіону, майже вся  вода в криницях має підвищений вміст нітратів, які згубно діють на  кровоносну систему дитячого організму. Тому коли ТОВ «Новагріс» чи якесь інше підприємство має намір використовувати воду із свердловини (навіть якщо вона їхня власність), то повинне виробити дозвіл на водокористування, документ, який би мі німував використання цього цінного природного дару.

Чому ж усе-таки виникла потреба повторно скликати збори? Відповідь на це питання дав у своєму виступі І. Гуменюк, який сказав, що в свій час громада в усній формі вже проголосувала проти цього будівництва, але ТОВ «Новагріс» і дальше проводило там роботи, виник конфлікт і довелось викликати міліцію. А. Скібньовський сказав, що громада села забороняє будувати будь-які об’єкти, зв’язані із зберіганням та розчиненням отрутохімікатів, і вніс пропозицію отримати від ТОВ «Новагріс» всі документи, які вони мають представити громаді села. Його підтримав і Б. Василишин.

Голова зборів О.П. Василишин поставила цю пропозицію на голосування і всі 205 присутніх проголосували «за». Вирішили вимагати від  товариства представити громаді села всі представлені документи та дозволи, на основі яких «Новагріс» почав будівництво. Надіслати звернення до товариства з вимогою припинити і скасувати будь-яке будівництво на території села. заборонити будь-яке змішування отрутохімікатів на території тракторної бригади. Заборонити встановлювати будь-які ємкості для забору води з башти. Протокол зборів розіслати у районні установи: Підволочиську РДА, в прокуратуру району, районне управління Головного управління Дерсанепідслужбі  у Тернопільській області. В разі не виконання цих вимог вимагати розриву  договорів оренди земельних паїв. Керівництву ТОВ «Новагріс» про прийняте рішення обов’язково повідомити громаду села в письмовій формі у 10-денний термін.

Збори одноголосно обрали членів ініціативної групи (10 чоловік) від громади села, які будуть контролювати заборону будівництва: Маршалок Ганну Василівну, Рака Петра Франковича, Грабового Павла Мар’янович, Василишина Андрія Зеновійовича, Ковальську Наталію Володимирівну, Козловську Марію Павлівну, Попика Павла Павловича, Задорожну Даниїлу Тадеївну, Тихоліза Миколу Володимировича, Качора Миколу Павловича, які рішенням зборів вважаються повноважними для контролю за будівництвом.

2007–2013
Сайт містечка Підволочиськ
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать сайту містечка Підволочиськ (їх авторам) та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
Публікації авторів можуть не співпадати з думкою редакції cайту містечка Підволочиськ.
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.